Her finder du Optimera's Byggecentre

Optimera's 19 trælasthandler og byggecentre er fordelt rundt omkring i Danmark og på Grønland. På kortet her til højre, kan du se hvilken der er tættest på dig.

 

Samtidig dækker vores 8 distributionscentre hele landet, så du kan få leveret fra dag til dag. Vi kommer gerne til dig.

   OP_B2C_Butik _2018
     

Sjælland og Fyn

Gul firkant Optimera Herstedvang

Herstedvang 2C
2620 Albertslund
Tlf: 74 12 80 40
Mail: herstedvang@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider
Mandag - Torsdag 6.00 - 16.00
Fredag 6.00 - 15.00

Lørdag og søndag: Lukket 

Gul firkant Optimera Karlslunde
Motorgangen 1-5
2690 Karlslunde
Tlf: 74 12 83 30
Mail: karlslunde@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.00 - 16.00
Fredag 6.00 - 15.00

Lørdag og søndag: Lukket

Gul firkant Optimera Tune
Industrisvinget 1-5
4030 Tune
Tlf: 74 12 80 80
Mail: tune@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.30 - 16.00
Fredag 6.30 - 15.00

Lørdag og søndag_ Lukket

     

Gul firkant Optimera Ringsted
Mellem Broerne 10
4100 Ringsted
Tlf: 74 12 81 70
Fax: 74 12 81 89
Mail: ringsted@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.30 - 16.00
Fredag 6.30 - 15.00

Lørdag og søndag: Lukket

Gul firkant Optimera Odense
Energivej 17
5260 Odense S
Tlf: 74 12 83 60
Fax: 74 12 83 77
Mail: odense@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.30 - 16.30
Fredag 6.30 - 15.00

Lørdag og søndag: Lukket  

 

Gul firkant  Optimera Rønne

Lillevangsvej 4

3700 Rønne

Tlf: 74 12 87 30

Mail: ronne@optimera.dk 

Se på kort

 

Åbningstider:

Mandag - Torsdag: 6.30 - 16.00

Fredag: 6.30 - 14.00

Lørdag og søndag: Lukket 

 

Jylland

Rød firkant Optimera Grindsted
Odinsvej 2
7200 Grindsted
Tlf: 74 12 86 00
Fax: 74 12 86 19
Mail: grindsted@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.30 - 16.30

Fredag 06.30 -15.00
Lørdag og søndag: Lukket

Rød firkant Optimera Nørre Nebel
Vesterhavsvej 37
6830 Nr. Nebel
Tlf: 74 12 85 30
Fax: 74 12 85 55
Mail: nrnebel@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider Byggecenter:
Mandag - Fredag 9.00 - 17.00
Lørdag 9.00 - 12.30

Søndag: Lukket

Åbningstider Trælast:

Mandag - Fredag 7.00 - 17.00
Lørdag 9.00 - 12.30

Søndag: Lukket

Åbningstider Beslagbutik:
Mandag - Torsdag 6.45 - 16.00
Fredag 6.45 - 13.00

Lørdag og søndag: Lukket

Rød firkant Optimera Oksbøl
Industrivej 2
6840 Oksbøl
Tlf: 74 12 83 80
Fax: 74 12 83 99
Mail: oksboel@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Fredag 6.45 - 16.30
Lørdag 9.00 - 12.00

Søndag: Lukket

 

     

Gul firkant Optimera Vejle
Tulipvej 2
7100 Vejle
Tlf: 74 12 82 00
Mail: vejle@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.30 - 16.00
Fredag 6.30 - 15.00

Lørdag og søndag: Lukket 

Rød firkant Optimera Kolding

H. C. Ørstedsvej 2

6000 Kolding

Tlf: 74 12 85 00

Fax: 75 58 11 99

Mail: kolding@optimera.dk

Se på kort

 

Åbningstider:

Mandag - Torsdag: 6.30 - 16:30

Fredag: 6:30 - 15:00

Lørdag og søndag: Lukket

Rød firkant Optimera Billund
Kløvermarken 17
7190 Billund
Tlf: 74 12 82 40
Mail: billund@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:

Mandag - Torsdag: 6.30 - 16.30

Fredag: 6.30 - 15:00
Lørdag og søndag: Lukket

   

 

 Rød firkant Optimera Aarhus City

Søren Frichs Vej 54

8230 Aabyhøj

Tlf: 74 12 87 00

Mail: aarhus.city@optimera.dk

Se på kort

 

Åbningstider:

Mandag - Torsdag: 6.30 - 16:30

Fredag: 6:30 - 15:00

Lørdag og søndag: Lukket

Rød firkant Optimera Løgten

Hjelmagervej 6
8541 Skødstrup

Tlf: 74 12 86 30
Fax: 74 12 86 69

Mail: logten@optimera.dk

Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Fredag 6.30 - 16.30
Lørdag og søndag: Lukket

Gul firkant  Optimera Hjørring

Frederikshavnsvej 224
9800 Hjørring
Tlf: 74 12 82 80
Fax: 74 12 82 99
Mail: hjorring@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.30 - 16.00
Fredag 6.30 - 15.00

Lørdag og søndag: Lukket

 

 

 

Gul firkant Optimera Aalborg

Mineralvej 10-16
9220 Aalborg Ø
Tlf: 74 12 81 00
Fax: 74 12 81 68
Mail: aalborg@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Torsdag 6.30 - 16.00
Fredag 6.30 - 15.00
Mandag har køkken- og flisecentret

åbent til kl.18.

   

 


Optimera generelt

Optimera Hovedkontor
Park Allé 370
2605 Brøndby
Tlf: 48 78 44 00
Fax: 43 20 02 01
Mail: info@optimera.dk
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag 8.30 - 16.00
Tirsdag - Torsdag 8.15 - 16.00
Fredag 8.15 - 14.30

 

 

 

 

Grønland

Optimera Grønland
Industrivej 13-15
3900 Nuuk
Tlf: +299 36 22 00
Fax: +299 36 22 10
Mail: butik@optimera.gl
Se på kort

 

Åbningstider:
Mandag - Fredag 7.00 - 17.00
Lørdag og søndag: Lukket

 

Kundeservice banner